Kullanıcı Adı:    Şifre:    
| Şifremi Unuttum
Anasayfa
Özetler
Vitrindekiler
Dergiler
Etkinlikler
Üye Ol
Kitap Okuyalım - Ferrarisini Satan Bilge - Özet Detayları
Ferrarisini Satan Bilge
Tür: Kişisel Gelişim
Yayınevi: Goa
Yayın Yeri: İstanbul
Yayın Yılı: 2005
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9759064073
Dil: Türkçe

Ferrarisini Satan Bilge

Yazar: Robin S. Sharma

Çeviri: Osman Özkan

Öğretirken Keyif de veren büyüleyici bir öykü" Paulo Coelho Simyacı 'nın Yazarı Robin S. Sharma.

Kalabalık mahkeme salonunun tam ortasında çökmüş haldeydi. O; büyük düşleri olan zeki yakışıklı korkusuz ve ülkenin en seçkin dava avukatıydı.
Onu 17 yıldır tanıyordum. Julian 'ın şok edici mahkeme gösterileri sürekli gazetelerin ön sayfalarında yer alıyordu.Çoğu kimsenin sadece düşleyebileceği her şeyi elde etmişti:Yıldızlara varan mesleki şöhret milyonlarca dolarlık banka hesapları en pahalı semtte olağanüstü bir malikane özel bir jet tropikal bir ada ve orada yazlık bir ev ve de çok değer verdiği varlığı-evinin özel yolunun ortasına parkettiği kırmızı bir ferrari.

Şimdi ise Büyük Julian kalp krizi geçirmiş çaresiz bir bebek gibi yerde kıvranıyor ve deli gibi sarsılıyordu.


Bütün bunlar üç seneden fazla bir zaman önce yaşanmıştı. Son duyduğum Julian'ın Hindistan'a gittiği idi. Ortaklardan birine hayatını sadeleştirmek istediğini bazı yanıtlara ihtiyacı olduğunu ve onları bu mistik ülkede bulmayı amaçladığını söylemişti. İşine son vermiş malikanesini adasını ve jetini elden çıkarmıştı. Hatta Ferrari'sini bile satmıştı.

Birgün ofisimin kapısı yavaşça açıldı.Kapının ardında canlılık ve enerji yayan genç ve iyi görünüşünden fazla neredeyse kutsal diyebileceğim bir huzura sahip gülümseyen bir adam kapıda göründü.

"İşimi elimden almaya niyetli hızlı bir avukat herhalde" diye düşündüm.

Genç adam sevdiği bir öğrencisini izleyen Buda gibi gülümseyerek bana bakmayı sürdürdü. Dayanılmaz sessizlikle geçen uzun bir aradan sonra şaşırtıcı bir biçimde emredici bir ses tonuyla konuştu:

"Tüm konuklarına böyle mi davranırsın John hele sana mahkeme salonlarının sırrını öğreten birine"

"Julian? Bu sen misin?İnanamıyorum !Gerçekten sen misin?"

Güçlü kahkahası kuşkularımı doğruladı.Önümde duran genç adam uzun süredir kayıp şu Hintli Yogiden başkası değildi: Julian Mantle. İnanılmaz değişimi karşısında şaşkına dönmüştüm.

Ekleyen: Nimet Doğan (15.09.2011 - 01:26)

Okuma Listeme Ekle
Bu Kitabı Okudum

HENÜZ YORUM YAPILMAMIŞ

[ YORUM YAPMAK İÇİN SİTEYE ÜYE OLUN ]